Jakie mieszkanie dla 4 osobowej rodziny?

 w Blog

Jakie mieszkanie dla 4-osobowej rodziny będzie najlepszym wyborem? Ile przestrzeni potrzeba, by cztery osoby mogły komfortowo żyć razem w jednym mieszkaniu? Na rynku nie brak mieszkań trzy-, cztero- lub pięciopokojowych. Wiele z nowych inwestycji deweloperskich we Wrocławiu promuje swoje mieszkania jako stworzone z myślą o rodzinach 2+2. Sprawdźmy, jakie cechy powinny mieć takie mieszkania.

Mieszkanie dla 4-osobowej rodziny — idealna lokalizacja

Rodziny z dziećmi często decydują się mieszkać na obrzeżach miasta, ze względu na bliskość zieleni i więcej przestrzeni do zabaw. Taki wybór jest często okupiony wielogodzinnymi dojazdami i staniem korkach. Przed zakupem warto sprawdzić, ile czasu zajmie droga do pracy lub szkoły w godzinach szczytu.

Oczywiście nie każda inwestycja pod miastem musi oznaczać długie, codzienne podróże, tak samo jak nie każde mieszkanie w centrum musi być pozbawione kontaktu z zielenią. W ofercie dewelopera Gradi Invest można znaleźć np. mieszkania z ogrodem we Wrocławiu, które leżą w ścisłym centrum miasta.

Mieszkanie trzy, cztero- czy pięciopokojowe?

Wygodne mieszkanie dla 4-osobowej osoby ma przynajmniej trzy pokoje: salon, sypialnię rodziców i wspólny pokój dla dzieci. Takie rozwiązanie sprawdza się jednak głównie gdy dzieci są mniejsze i tej samej płci. O ile przedszkolaki dość dobrze znoszą swoje towarzystwo, to już dzieci w wieku szkolnym mogą potrzebować więcej przestrzeni tylko dla siebie. Z wiekiem zwiększa się indywidualność rodzeństwa, pojawiają się różne zainteresowania. Dlatego lepszym wyjściem są mieszkania z czterema pokojami: większą sypialnią dla rodziców i dwiema mniejszymi dla dzieci.

Nowoczesne mieszkania 4-pokojowe we Wrocławiu są rozplanowane zupełnie inaczej niż w starym budownictwie. Mają przemyślany rozkład, pokoje są nieprzechodnie i dobrze doświetlone. Z kolei mieszkania 5-pokojowe we Wrocławiu dają więcej swobody rodzicom. Oprócz salonu i wspólnej sypialni zyskują dodatkowy pokój, który mogą zaaranżować np. na gabinet do pracy zdalnej. Pozwala to oddzielić strefę wspólnego wypoczynku w salonie i strefę pracy, w której powinien panować spokój. Większe mieszkania często mają też osobną toaletę oprócz łazienki, bądź dwie indywidualne, pełnowymiarowe łazienki.

Najważniejsze pomieszczenia w mieszkaniach dla 4-osobowej rodziny

Przy wyborze mieszkania dla 4 osób warto zwrócić uwagę nie tylko na liczbę pomieszczeń, ale też powierzchnię każdego z nich i ich rozkład. W cenie są również wszelkie dodatkowe udogodnienia takie jak schowki, wnęki lub osobne pomieszczenia na garderobę. Wraz z pasującymi do nich meblami (np. szafą wnękową) pozwolą jeszcze lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Ile łazienek dla czterech osób?

W mieszkaniach dzielonych przez kilka osób najbardziej obleganym pomieszczeniem o poranku jest… łazienka. Również wieczorem mogą się tworzyć przed nią kolejki. Dlatego dobrym wyborem dla 4-osobowej rodziny jest jeśli nie dodatkowa łazienka, to przynajmniej oddzielna toaleta, najlepiej z umywalką i lustrem. To pozwoli uniknąć konfliktów, kiedy wszyscy szykują się do wyjścia o tej samej porze.

Kuchnia, a może aneks?

Nawet jeśli tylko jedna osoba w domu przyrządza posiłki, to jednak każdy co jakiś czas zagląda do kuchni. To po herbatę, to by zrobić sobie kanapkę. Warto zadbać, żeby kuchnia była wystarczająco duża i miała sporo wolnej przestrzeni na blatach. Nowe inwestycje stawiają przede wszystkim na aneksy kuchenne, zazwyczaj otwarte na salon. To wygodne rozwiązanie, ale nie jedyne — dla niektórych to istotne, by kuchnia stanowiła osobne pomieszczenie z własnym oknem.

Salon dla czteroosobowej rodziny

Salon jest miejscem spotkań i integracji całej rodziny. Powinien być na tyle duży, by wygodnie wszystkich pomieścić wszystkich na kanapie lub fotelach podczas wspólnego oglądania filmów. Dobrze, gdyby dało się wydzielić w nim kącik jadalny — nic tak nie zbliża rodziny jak wspólne posiłki. Poza tym ta dodatkowa przestrzeń pozwoli na przyjmowanie gości.

Przedpokój

Przedpokój to nie tylko łącznik między resztą pomieszczeń. To również przestrzeń wspomagająca organizację. Cztery osoby to dużo ubrań, dużo sprzętu sportowego i różnych przedmiotów, które nie są używane codziennie, ale wymagają miejsca na przechowanie. Dobrze więc jeśli do przedpokoju da się wstawić duże szafy, sięgające sufitu.

Balkon, taras?

Mieszkania z balkonem we Wrocławiu to już standard — Wrocławianie bardzo cenią tę dodatkową przestrzeń i większość inwestycji, które dziś powstają w stolicy Dolnego Śląska to właśnie mieszkania z balkonami. Rodziny, które potrzebują jeszcze więcej miejsca na zewnątrz często szukają mieszkań z tarasem we Wrocławiu. Popularne są zwłaszcza tarasy na parterze i na dachach, które pełnią funkcję miejskiego ogródka albo zewnętrznej jadalni/salonu. To dobre rozwiązanie dla rodzin, które często zapraszają gości. Wspólne lenistwo na huśtawce czy kanapach w otoczeniu zieleni i świetle solarnych lampek — brzmi pięknie!

Podsumowanie

Przy wyborze mieszkania bardzo ważny okazuje się nie tyle metraż, co faktycznie dostępna powierzchnia i jej optymalne wykorzystanie. Nie mniejsze znaczenie ma lokalizacja i otoczenie inwestycji. Kupując nowe mieszkanie, warto dokładnie sprawdzić dewelopera. Zaufany deweloper to brak ryzyka przy transakcji i pewność, że mieszkanie będzie wyglądać tak, jak w folderach. Przykładem takiego inwestora jest Gradi Invest, który oferuje apartamenty inwestycyjne we Wrocławiu i wygodne mieszkania dla większych rodzin.
 

Przeczytaj również:

Doradztwo kredytowe

Doradztwo kredytowe świadczone jest przez wiele podmiotów we Wrocławiu. Warto z niego skorzystać podczas kupowania mieszkania z rynku pierwotnego. Trzeba jednak wybrać dobrego eksperta kredytowego, który ma wiedzę i doświadczenie…

Wykończenie mieszkania “pod klucz”

Wykończenie mieszkania „pod klucz” to jedna z opcji oferowanych przez inwestorów, także we Wrocławiu. Drugą możliwością jest tzw. stan deweloperski, czyli ze wszystkimi instalacjami oraz wykonanymi wylewkami i tynkami, gotowy do położenia…

Zalety mieszkania w centrum miasta

Zalety mieszkania w centrum miasta powinien rozważyć każdy, kto nosi się z zamiarem kupna własnego lokum. Może to być wybór na lata, warto więc wiedzieć, czy pasuje do Twoich planów…

Co jest najważniejsze przy odbiorze mieszkania?

Odbiór techniczny mieszkania jest ważnym krokiem dzielącym właściciela od otrzymania kluczy do wymarzonego lokalu. Zgodnie z prawem dopiero po odbiorze następuje ostateczne przeniesienie własności w formie aktu notarialnego, dlatego to…

Kupno od dewelopera – najważniejsze terminy

Zakup mieszkania od dewelopera to dobry sposób na inwestycję lub posiadanie własnych czterech kątów. Decyzja ta wiąże się z wieloma formalnościami, które często są wyzwaniem dla przyszłych właścicieli. Sama ilość…

 

Sprawdź:

Apartamenty, Luksusowe apartamenty, Mieszkania 2 pokojowe, Mieszkania 3 pokojowe, Mieszkania 4 pokojowe, Mieszkania 5 pokojowe, Mieszkania z tarasem, Mieszkania z tarasem, Mieszkania z balkonem, Mieszkania z ogrodem, Mieszkania pod inwestycję, Mieszkania Wrocław centrum, Mieszkania rynek pierwotny, Mieszkania za gotówkę, Duże mieszkania, Mieszkania dla rodziny.

0

Zapraszamy do kontaktu!

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 66 767 27 66