Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu i czy warto?

 w Blog

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu? Chociaż o finansowanie nieruchomości jest ostatnio trudniej, zakup mieszkania nadal pozostaje najlepszym sposobem na ulokowanie kapitału i to z pewnym zwrotem! W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić mieszkanie we Wrocławiu.

Zakup mieszkania we Wrocławiu – dobra inwestycja

Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Ceny lokalnych nieruchomości stale rosną i nic nie wskazuje na spadek ich wartości. Osoby zainteresowane zakupem mieszkań w celach inwestycyjnych coraz częściej wybierają właśnie Dolny Śląsk i Wrocław. Zakup oraz wykończenie mieszkania pod wynajem w tym mieście wiąże się z pewnym zwrotem z inwestycji. Szkoły wyższe, dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa, napływ obcokrajowców – to sprzyja wzrostowi zainteresowania dobrze zlokalizowanymi nieruchomościami na wynajem.

Osoby, które planują kupić mieszkanie we Wrocławiu, nie powinny długo zwlekać  ze względu na przewidywane, sukcesywne podnoszenie cen za metr kwadratowy, zwłaszcza w odniesieniu do mniejszych lokali pod wynajem, i niepewną sytuację na rynku kredytów hipotecznych. Chociaż nie jest to pewne, część ekonomistów uważa, że stopy procentowe już wkrótce będą spadać, a co za tym idzie, raty kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem (WIBOR 3M, 6M, 12M), również się zmniejszą. Zakup nieruchomości w tej chwili może być dobrym, strategicznym krokiem — z uwagi na przewidywany dalszy wzrost cen, ale także jeżeli finansowanie byłoby z kredytu, którego rata będzie następnie sukcesywnie maleć

W jakiej części Wrocławia kupić mieszkanie na wynajem?

Niezależnie od tego, czy poszukuje się mieszkania dla siebie, czy ma ono być tylko inwestycją kapitału (na przykład zakup mieszkania pod wynajem) – wybór nieruchomości w większym mieście zawsze jest dobrą opcją.

Co więcej, według specjalistów zakup mieszkania w obecnym czasie jest najlepszym momentem na realizację tego rodzaju inwestycji. To bezpieczny pomysł na ochronę oszczędności przed inflacją. Mieszkanie może również samo na siebie zarabiać. Ceny najmu nieruchomości zlokalizowanych w dobrych i „chodliwych” dzielnicach, blisko centralnej części miasta i w pobliżu kluczowych punktów komunikacyjnych – są wyższe. Jeżeli planuje się więcej zarobić na inwestycji – warto poszukiwać mieszkań w takim właśnie miejscu.

Zarówno przyszłym inwestorom, jak i osobom, którym po prostu zależy na topowej lokalizacji, polecamy inwestycję Apartamenty Central Park Wrocław. To nowoczesne osiedle na Kępie Mieszczańskiej w samym centrum Wrocławia!

Wrocław – gdzie kupić mieszkanie dla siebie?

Czy w przypadku zakupu mieszkania do własnych celów mieszkaniowych warto płacić więcej za mieszkanie blisko Centrum? Gdzie najlepiej kupić mieszkanie we Wrocławiu – w centralnej części miasta, czy może na spokojnych obrzeżach? Jedną z godnych uwagi lokalizacji, w której buduje się  wiele nowych inwestycji mieszkaniowych, są Partynice. To osiedle Wrocławia, które powstało na terenie dawnej dzielnicy Krzyki. W tej dobrze skomunikowanej z pozostałą częścią miasta dzielnicy można odpocząć po ciężkim dniu pracy. W pobliżu znajduje się idealny do spacerów Park Partynicki, park linearny (z widokiem na tor wyścigów konnych), a także prawdziwa gratka dla dużych i małych – popularny wśród mieszkańców Wrocławia park linowy.

Przy wyborze mieszkania warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość jego wykończenia, ale również otaczającą budynek infrastrukturę. Jeżeli szukasz mieszkania dla siebie, polecamy inwestycję Aleja Jesionowa zlokalizowaną w kameralnym miejscu w Partynicach. Osiedle ma dużą działkę, własny system filtrowania wody i ogrzewanie, instalację fotowoltaiczną, a do wykończenia wnętrz użyto ekologicznych farb, najwyższej jakości. To oznacza niższe koszty eksploatacyjne!

Gdzie kupić mieszkanie? Wrocław i popularne okolice

Poza wymienionymi, do popularnych i godnych uwagi części Wrocławia zalicza się również:

  • „młodzieżową” Fabryczną, 
  • Stare Miasto – prestiżową dzielnicę dla miłośników klasyki,
  • Krzyki – idealną dla rodzin z dziećmi.

Każda z lokalizacji oferuje co innego. W Fabrycznej znajdującej się blisko centrum jest mnóstwo atrakcji dla młodych ludzi – lokale gastronomiczne, rozrywkowe, sklepy, galerie handlowe itp. Starówka to z kolei miejsce prestiżowe, chętnie wybierane przez bardziej zamożną grupę inwestorów. Krzyki uważane są natomiast za oazę dla rodzin. Bliska lokalizacja szkół, obiektów opieki medycznej i sklepów sprawia, że jest to świetne miejsce na zakup mieszkania dla siebie lub na wynajem długoterminowy.

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi inwestycjami. Pełną ofertę można znaleźć na stronie – inwestycje deweloperskie Wrocław.

W naszym obszernym katalogu nowoczesnych projektów znajdują się między innymi:

 

Przeczytaj również:

Doradztwo kredytowe

Doradztwo kredytowe świadczone jest przez wiele podmiotów we Wrocławiu. Warto z niego skorzystać podczas kupowania mieszkania z rynku pierwotnego. Trzeba jednak wybrać dobrego eksperta kredytowego, który ma wiedzę i doświadczenie…

Wykończenie mieszkania “pod klucz”

Wykończenie mieszkania „pod klucz” to jedna z opcji oferowanych przez inwestorów, także we Wrocławiu. Drugą możliwością jest tzw. stan deweloperski, czyli ze wszystkimi instalacjami oraz wykonanymi wylewkami i tynkami, gotowy do położenia…

Zalety mieszkania w centrum miasta

Zalety mieszkania w centrum miasta powinien rozważyć każdy, kto nosi się z zamiarem kupna własnego lokum. Może to być wybór na lata, warto więc wiedzieć, czy pasuje do Twoich planów…

Co jest najważniejsze przy odbiorze mieszkania?

Odbiór techniczny mieszkania jest ważnym krokiem dzielącym właściciela od otrzymania kluczy do wymarzonego lokalu. Zgodnie z prawem dopiero po odbiorze następuje ostateczne przeniesienie własności w formie aktu notarialnego, dlatego to…

Kupno od dewelopera – najważniejsze terminy

Zakup mieszkania od dewelopera to dobry sposób na inwestycję lub posiadanie własnych czterech kątów. Decyzja ta wiąże się z wieloma formalnościami, które często są wyzwaniem dla przyszłych właścicieli. Sama ilość…

 

Sprawdź:

Apartamenty, Luksusowe apartamenty, Mieszkania 2 pokojowe, Mieszkania 3 pokojowe, Mieszkania 4 pokojowe, Mieszkania 5 pokojowe, Mieszkania z tarasem, Mieszkania z tarasem, Mieszkania z balkonem, Mieszkania z ogrodem, Mieszkania pod inwestycję, Mieszkania Wrocław centrum, Mieszkania rynek pierwotny, Mieszkania za gotówkę, Duże mieszkania, Mieszkania dla rodziny.

0

Zapraszamy do kontaktu!

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 66 767 27 66

Jakie mieszkanie dla 4 osobowej rodziny?Co ma wpływ na cenę mieszkania