Doradztwo kredytowe

 w Blog

Doradztwo kredytowe świadczone jest przez wiele podmiotów we Wrocławiu. Warto z niego skorzystać podczas kupowania mieszkania z rynku pierwotnego. Trzeba jednak wybrać dobrego eksperta kredytowego, który ma wiedzę i doświadczenie oraz szeroki dostęp do ofert kredytowych. W artykule opowiadamy, czym jest ta usługa i jak wybrać właściwego doradcę.

Na czym polega usługa pośrednictwa kredytowego?

Dobry pośrednik kredytowy z reguły ma dostęp do oferty większości banków w kraju, dzięki czemu może wybrać najkorzystniejszą dla danego klienta. Może też działać jako partner jednej z dużych firm pośrednictwa kredytowego. Pośrednik pobiera za usługi wynagrodzenie w postaci prowizji którą płacą mu banki. Dla przyszłego nabywcy mieszkania jego usługi są bezpłatne. Trzeba wybierać uważnie, bo na rynku funkcjonują także doradcy kredytowi pobierający w przeciwieństwie do pośredników wynagrodzenie bezpośrednio od klientów za samą analizę ofert bankowych.

Po wyborze najkorzystniejszego kredytu pośrednik pomaga w złożeniu wniosku i dopasowaniu go do formalności, których lista z reguły jest dość długa. Do wniosku potrzebne mogą być m.in.:

 • umowa przedwstępna z deweloperem,
 • odpis z księgi wieczystej,
 • wypis z rejestru gruntów dla działki, na której powstaje inwestycja,
 • odpis z KRS dotyczący dewelopera,
 • prawomocna decyzja o pozwoleniu na budowę,
 • prawomocne pozwolenie na użytkowanie, jeśli budowa została już ukończona.

Eksperci kredytowi często współpracują z inwestorami, ułatwiając ich klientom starania o zakup nieruchomości.

Dlaczego warto skorzystać z doradztwa kredytowego?

Różnorodność ofert kredytowych nie ułatwia wyboru. Ponadto długa lista wymogów i procedur do spełnienia jest czasem zbyt trudna, by przebrnąć przez nią samemu. Fachowa pomoc ze strony pośrednika kredytowego jest w takiej sytuacji nieoceniona, zwłaszcza przy kredycie hipotecznym, który jest zobowiązaniem na wiele lat. Dzięki jego usługom proces ubiegania się o środki finansowe staje się łatwiejszy.

Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego?

Rynek doradztwa finansowego we Wrocławiu jest zróżnicowany. Przy wyborze doradcy kredytowego pomogą Ci poniższe wskazówki.

 1. Wnikliwie sprawdź opinie dotychczasowych klientów na temat doradcy. Bez problemu można to zrobić w internecie.
 2. Sprawdź platformy zrzeszające ekspertów kredytowych, które mogą być cennym źródłem informacji o jego kompetencjach.
 3. Zapoznaj się z rodzajami usług, które ma w ofercie pośrednik.
 4. Sprawdź, z iloma bankami współpracuje i w jakim zakresie pomaga w procedurze zdobywania kredytu.
 5. Dowiedz się, jakie są zasady naliczania kosztów usługi pośrednictwa kredytowego przez banki, których oferty posiada.

Podsumowanie

Usługi dobrego doradcy kredytowego to nieocenione wsparcie przy ubieganiu się o środki finansowe z banku. Warto z nich skorzystać przy zakupie mieszkania pochodzącego z nowych inwestycji deweloperskich we Wrocławiu.

Przeczytaj również:

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu i czy warto?

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu? Chociaż o finansowanie nieruchomości jest ostatnio trudniej, zakup mieszkania nadal pozostaje najlepszym sposobem na ulokowanie kapitału i to z pewnym zwrotem! W tym wpisie postaramy…

Jakie mieszkanie dla 4 osobowej rodziny?

Jakie mieszkanie dla 4-osobowej rodziny będzie najlepszym wyborem? Ile przestrzeni potrzeba, by cztery osoby mogły komfortowo żyć razem w jednym mieszkaniu? Na rynku nie brak mieszkań trzy-, cztero- lub pięciopokojowych. Wiele…

Jak sprawdzić dewelopera przed zakupem mieszkania?

W artykule podpowiadamy, jak sprawdzić dewelopera przed kupnem mieszkania. Zakup własnego lokum to ważna decyzja i niemały wydatek, a także sporo formalności, zwłaszcza przy zakupie z rynku pierwotnego. Dokładne sprawdzenie inwestora,…

0

Zapraszamy do kontaktu!

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 66 767 27 66