Wykończenie mieszkania “pod klucz”

 w Blog

Wykończenie mieszkania „pod klucz” to jedna z opcji oferowanych przez inwestorów, także we Wrocławiu. Drugą możliwością jest tzw. stan deweloperski, czyli ze wszystkimi instalacjami oraz wykonanymi wylewkami i tynkami, gotowy do położenia podłóg, malowania ścian i innych prac koniecznych przed wprowadzeniem się. W artykule przedstawimy wady i zalety zakupu mieszkania gotowego do zamieszkania od razu.

Co oznacza wykończenie mieszkania „pod klucz”?

Lokal wykończony „pod klucz” to taki, do którego można się od razu wprowadzić, bez konieczności przeprowadzania dodatkowych prac budowlanych albo remontów. Standardowo powinny być w nim pomalowane ściany, położone posadzki, zainstalowana armatura łazienkowa. Jedyne co musi zrobić właściciel, to wyposażyć go w meble, choć umeblowanie również bywa oferowane przez dewelopera.

Wykończenie „pod klucz” – na co zwrócić uwagę?

Wykańczanie mieszkań deweloperskich „pod klucz” to dobra opcja dla osób, które chcą szybko wprowadzić się do swojego nowego lokum. Problemem może być tylko brak pewności co do tego, czy oferowany standard spełni ich wymagania. Dlatego przed wyborem takiego rozwiązania, warto zobaczyć na żywo inne realizacje danego inwestora, zamiast opierać się jedynie na wizualizacjach. 

Bardzo istotne jest też sporządzenie odpowiedniej umowy określającej gwarantowane przez dewelopera materiały i standard wykończenia. Potem nie będzie już możliwości zmian na przykład na położenie paneli z wyższej półki, kosztem malowania ścian tańszą farbą. Umowa zakłada z góry pewne określone, uśrednione parametry, a jedyne co można ewentualnie zmienić to kolory. Bardzo istotne jest również dokładne sprawdzenie mieszkania przy odbiorze. Wtedy jest czas na zgłoszenie ewentualnych braków lub niezgodności z umową.

Mieszkanie wykończone „pod klucz” –  zalety i wady

Niewątpliwie największą zaletą kupna takiego mieszkania jest możliwość wprowadzenia się od razu po zrealizowaniu wszystkich formalności. Wykończenie „pod klucz” przez dewelopera powinno mieć też niższą cenę niż wykonywane we własnym zakresie. Przyszły właściciel nie ma przecież dostępu do hurtowni materiałów wykończeniowych ani własnych pracowników. Wybór tego rozwiązania pozwala więc na oszczędność czasu i pieniędzy. 

Nie jest to jednak dobra propozycja dla indywidualistów, którzy chcą urządzić mieszkanie zgodnie z własnym gustem, stylem i potrzebami. Nie wolno też zapominać, że jest to opcja droższa od stanu deweloperskiego, zatem nie wybiorą jej raczej osoby szukające każdych możliwych oszczędności. Częściej zdecydują się one na własnoręczne wykończenie mieszkania kosztem niższego standardu.

Podsumowanie

Decydując się na zakup mieszkania wykończonego „pod klucz” trzeba szczegółowo sprawdzić proponowane warunki. Wiele osób obawia się, że efekt będzie odbiegać od ich wyobrażeń, dlatego niektóre firmy realizujące inwestycje deweloperskie we Wrocławiu oferują spotkania z projektantem wnętrz, który pomaga zaplanować wygląd całego lokalu. 

Wykańczanie mieszkań „pod klucz” to dobra propozycja dla osób, które chcą się szybko wprowadzić.

 

Przeczytaj również:

Jaka jest cena wykończenia mieszkania od dewelopera?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim? To pytanie często zadają sobie osoby planujące zakup własnego lokum. Stan deweloperski oznacza, że mieszkanie jest przygotowane do dalszych prac wykończeniowych, co daje…

Aranżacja łazienki – pomysły i inspiracje

Aranżacja łazienki jest jednym z najważniejszych aspektów każdego domu. To w łazience z reguły zaczynamy i kończymy dzień, dlatego powinna ona nie tylko spełniać funkcje użytkowe, ale także dostarczać nam…

Pomysły i inspiracje na urządzenie biura w mieszkaniu

Prawie każdy potrzebuje prywatnej przestrzeni do pracy lub nauki w domu – dlatego przygotowaliśmy zestaw inspiracji dotyczących aranżacji biura w Twoim mieszkaniu. Niezależnie od tego, czy jesteś biznesmenem, pisarzem, freelancerem…

Jakie są aktualne trendy w aranżacji wnętrz?

Aktualne trendy w aranżacji wnętrz to temat, który budzi coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród profesjonalistów, ale także wśród osób, które planują odświeżenie swojego mieszkania lub domu. Zmieniające się preferencje,…

Czym jest stan deweloperski mieszkania?

Stan deweloperski mieszkania to pojęcie, które często pojawia się na rynku nieruchomości, zwłaszcza gdy rozważamy zakup od dewelopera. Jest to termin, który może być niezrozumiały dla osób niezwiązanych z branżą…

Czy wynajem mieszkania jest dobrą inwestycją?

Kiedy rozważasz kupno mieszkania pod wynajem, stajesz przed jedną z kluczowych decyzji inwestycyjnych. Czy jest to rozsądny wybór, który może przynieść stabilność finansową i znaczący zwrot z inwestycji? W tym…

Plusy mieszkania z miejscem postojowym

Mieszkanie z miejscem postojowym to rozwiązanie, które łączy w sobie wiele korzyści. W obecnych czasach, gdy posiadanie samochodu jest standardem, własne miejsce postojowe przy mieszkaniu może znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie….

 

Sprawdź:

Apartamenty, Luksusowe apartamenty, Mieszkania 2 pokojowe, Mieszkania 3 pokojowe, Mieszkania 4 pokojowe, Mieszkania 5 pokojowe, Mieszkania z tarasem, Mieszkania z tarasem, Mieszkania z balkonem, Mieszkania z ogrodem, Mieszkania pod inwestycję, Mieszkania Wrocław centrum, Mieszkania rynek pierwotny, Mieszkania za gotówkę, Duże mieszkania, Mieszkania dla rodziny.

0

Zapraszamy do kontaktu!

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 66 767 27 66