Czym jest stan deweloperski mieszkania?

 w Blog

Stan deweloperski mieszkania to pojęcie, które często pojawia się na rynku nieruchomości, zwłaszcza gdy rozważamy zakup od dewelopera. Jest to termin, który może być niezrozumiały dla osób niezwiązanych z branżą budowlaną. Warto jednak dowiedzieć się, czym jest stan deweloperski, co obejmuje i jakie są jego zalety i wady. W dzisiejszym artykule przybliżymy to pojęcie, by pomóc Ci podjąć bardziej świadomą decyzję przy wyborze nowego mieszkania.

Stan deweloperski mieszkania – co to oznacza?

Co oznacza stan deweloperski? Oznacza on mieszkanie w dobrym stanie technicznym, którego budowa dobiegła końca, ale nie jest jeszcze wykończone ani dostosowane do pełnego komfortu życia. Jest to etap, w którym budynek posiada już ściany, dach, okna, drzwi, instalacje wewnętrzne, parapety zewnętrzne, balustrady balkonowe, a także doprowadzono do niego media, takie jak woda, energia elektryczna czy światłowód. Nie ma jeszcze podłóg, płytek, wanny lub prysznica, ani mebli.

Stan deweloperski mieszkania co obejmuje?

Już wiesz, co to znaczy mieszkanie w stanie deweloperskim, warto jednak wiedzieć, jakie dokładnie elementy wykończeniowe i instalacje obejmuje. Zazwyczaj są to:

  • ściany zewnętrzne, międzylokalowe i działowe – jest na nich tynk, a czasem gładź – są zatem przygotowane do malowania lub pokrycia tapetą. Nie ma tynków dekoracyjnych ani paneli;
  • podłogi –  na tym etapie nie ma jeszcze wykończenia podłóg, są to zazwyczaj surowe betonowe powierzchnie, które można później wyłożyć wybranym materiałem, takim jak panele, deski, parkiet czy płytki;
  • instalacje – w stanie deweloperskim mieszkanie jest już wyposażone w instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, telekomunikacyjne,  oraz gazowe jeżeli takowe są;
  • okna i drzwi – okna i drzwi są już zamontowane, co zapewnia poczucie bezpieczeństwa i izolację termiczną.
  • łazienka – w tym pomieszczeniu znajdują się rury i przyłącza, ale brakuje sanitariatów i armatury, ściany i podłogi nie są wykończone.

Oczywiście podany zakres może się nieco różnić w zależności od dewelopera i konkretnego projektu. Dlatego warto sprawdzić, co dokładnie jest uwzględnione w ofercie, zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – co to znaczy dla przyszłego właściciela?

Wybór mieszkania w stanie deweloperskim ma swoje zalety i wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji. Niewątpliwą zaletą jest możliwość indywidualnego dopasowania wykończenia do własnych preferencji. Można wybrać materiały i kolory, które pasują do naszego gustu. Mieszkania w stanie deweloperskim zazwyczaj są tańsze niż te, które są już w pełni wykończone i gotowe do zamieszkania. To opcja, która daje swobodę planowania i realizowania własnych aranżacje wnętrza, bez konieczności dostosowywania się do istniejącego wystroju.

Wadą mieszkania w stanie deweloperskim jest dłuższy czas oczekiwania. U większości deweloperów kupuje się takie mieszkania jeszcze zanim budowa jest zakończona. W Gradi Invest tak nie jest – Apartamenty Central Park Wrocław są już gotowe. Ale oczywiście zawsze należy przygotować się na to, że prace wykończeniowe mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy po finalizacji zakupu.

Podsumowanie

Już wiesz, co obejmuje stan deweloperski mieszkania. Jego zakup może być atrakcyjną opcją, ponieważ pozwala na indywidualizację, inwestycję na przyszłość oraz własną aranżację wnętrza. Dodatkowo oferuje bezpieczeństwo i gwarancję od dewelopera. To rozważna decyzja, którą warto wziąć pod uwagę przy planowaniu zakupu własnego M. Jeśli jesteś zainteresowany rynkiem nieruchomości we Wrocławiu, odwiedź stronę Gradi Invest. Nasze inwestycje charakteryzują się wysoką jakością wykonania i atrakcyjnymi lokalizacjami. Więcej informacji na temat oferty znajdziesz w zakładkach: deweloper Wrocław, apartamenty inwestycyjne Wrocław, mieszkania rynek pierwotny Wrocław.

Recent Posts
0

Zapraszamy do kontaktu!

Wypełnij poniższy formularz, lub zadzwoń do nas: +48 66 767 27 66